Головна

 
П`ятниця, 19.10.2018, 08:25Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Головна
Увага! Діє урядова телефона «гаряча» лінія 0-800-507-309 „Гарячя лінія” з питань Пенсійної реформи 0-800-500-392 та в м.Шахтарську - 095-200-40-44!
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [15]

Наше опитування
Подобається Вам наш портал?
Всього відповідей: 30

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Курсы наличного обмена на сегодня
Головна » Статті » Мої статті

Інформація щодо соціального обслуговування і надання територіальними центрами соціальних послуг на платній основі

Право громадян похилого віку, інвалідів, інших осіб, які не здатні до самообслуговування і потребують соціальної допомоги з боку держави визначено в  низці законів України, серед яких одним з головних є Закон України „Про соціальні послуги”, який набув чинності ще у 2004 році. Вказаним Законом визначено організаційно-правові засади надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, встановлено коло осіб, які підлягають соціальному обслуговуванню і наданню соціальних послуг, визначено перелік соціальних послуг, умови і порядок їх надання тощо.

Законом встановлено, що одинокі громадяни похилого віку, інваліди, хворі, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, отримують соціальні послуги безплатно.

Якщо особи похилого віку, хворі, інваліди мають працездатних родичів, які відповідно до законодавства повинні забезпечити їх догляд і допомогу, вони отримують соціальні послуги за певну плату, розмір якої  визначається відповідно до встановлених тарифів. У разі, якщо родичі, які  зобов’язані забезпечити догляд і допомогу, вже досягли встановленого законодавством пенсійного віку або є інвалідами, громадянинові, який потребує послуг вони надаватимуться також безоплатно.

Для соціального захисту громадян похилого віку, хворих, інвалідів, які мають рідних, однак такі рідні належать до категорії малозабезпечених громадян, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування надано право звільняти осіб, які потребують соціальних послуг, від їх оплати.

Оскільки основними надавачами соціальних послуг за місцем проживання громадян є територіальні центри, з метою приведення нормативно-правових актів, які регулюють їх діяльність, у відповідність до вимог Закону України „Про соціальні послуги”, у грудні 2009 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29.12.2009 № 1417 „Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Зазначеним актом Уряду затверджено Типове положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Категорія: Мої статті | Додав: trud (09.02.2010)
Переглядів: 1087 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
СТРІЧКА НОВИН

ВАЖЛИВО

Образец искового заявления по вопросу выплаты задолженности по заработной плате

Регіональна угода на 2011-2012р.

Решение исполкома  Шахтерского городского совета от 20.04.2011г. №175 «Об организации исполнения Регионального соглашения  в г.Шахтерске» и план график исполнения Регионального соглашенияПраздники сегодня
Увага! Інформація, розташована на даному сайті, призначена виключно для приватного використання в освітніх цілях і не може бути
завантажена/перенесена на інший комп'ютер. Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не
можуть нести жоден відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Зайшовши на сайт, Ви, як користувач, тим самим
підтверджуєте повну і беззастережну згоду зі всіма умовами використання.
Copyright MyCorp © 2018