Головна

 
Середа, 16.06.2021, 18:28Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Головна
Увага! Діє урядова телефона «гаряча» лінія 0-800-507-309 „Гарячя лінія” з питань Пенсійної реформи 0-800-500-392 та в м.Шахтарську - 095-200-40-44!
Меню сайту

Наше опитування
Подобається Вам наш портал?
Всього відповідей: 30

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Курсы наличного обмена на сегодня
Головна » 2013 » Травень » 21 » ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ ЛИСТ від 21.02.2013 р. № 1757/0/5.2-10/6/13
09:01
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ ЛИСТ від 21.02.2013 р. № 1757/0/5.2-10/6/13

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

 ЛИСТ

від 21.02.2013 р. № 1757/0/5.2-10/6/13

 

Щодо процедури продовження строку

роботи комісії з проведення розслідування

нещасного випадку на виробництві

 

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України надає роз'яснення щодо процедури продовження строку роботи комісії, утвореної наказом роботодавця, під час проведення розслідування нещасного випадку на виробництві.

Пунктом 14 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі - Порядок), визначено обов'язки комісії, утвореної наказом роботодавця, та встановлено термін щодо їх виконання.

Зокрема, комісія зобов'язана з'ясувати обставини і причини настання нещасного випадку, одержати письмові пояснення потерпілого, якщо це можливо, опитати осіб - свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб та на підставі зібраних матеріалів визначити, пов'язаний чи не пов'язаний випадок з виробництвом, скласти відповідний акт (акти) та передати його (їх) роботодавцеві для за-твердження.

Разом з тим, у випадках, зазначених у пункті 31 Порядку, або у разі виникнення потреби у проведенні лабораторних досліджень, експертиз, випробувань для встановлення обставин і причин настання нещасного випадку строк розслідування нещасного випадку може бути продовжений роботодавцем, який утворив комісію, за письмовим погодженням з територіальним органом Держгірпромнагляду за місцезнаходженням підприємства (далі - територіальне управління).

З цією метою роботодавець своєчасно письмово звертається до територіального управління з обґрунтуванням неможливості завершити протягом 3 робочих днів розслідування нещасного випадку у зв'язку з відсутністю документів (пояснення, висновки компетентних органів і установ тощо), необхідних для встановлення обставин і причин настання випадку та прийняття комісією рішення щодо його класифікації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1242 затверджено Типову інструкцію з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади (далі - Типова інструкція), яка встановлює загальні положення щодо функціонування структурних підрозділів з діловодства, вимоги до документування управлінської інформації та організації роботи з документами в установах незалежно від способу фіксації та відтворення інформації, яка мається в документах, включаючи їх підготовку, реєстрацію, облік і контроль за виконанням.

Типовою інструкцією також встановлено загальні положення щодо організації контролю за виконанням документів та типові строки щодо їх виконання.

Пунктом 192 Типової інструкції визначено, що документи, в яких не зазначено строк виконання, повинні бути виконані не пізніше ніж за 30 календарних днів з моменту реєстрації документа в установі, до якої надійшов документ (запит роботодавця або робочого органу виконавчої дирекції Фонду).

Також у пункті 31 Порядку зазначено, що у разі неотримання протягом місяця від відповідних органів матеріалів розслідування катастрофи, аварії чи пригоди (події) на транспорті комісія складає акти за формою Н-5 і Н-1 (у разі коли нещасний випадок визнано таким, що пов'язаний з виробництвом) на безпосередніх учасників дорожнього руху та осіб, які користувалися транспортним засобом, але не причетні до керування.

Враховуючи вищезазначене, територіальне управління за результатами розгляду звернення роботодавця приймає рішення щодо продовження розслідування на строк до 30 календарних днів.

У разі неможливості з об'єктивних причин завершити розслідування у строк, погоджений з посадовою особою територіального управління, порядок його продовження повторюється за аналогічною схемою.

Разом з тим зазначаємо, що відповідно до пункту 33 Порядку контроль за своєчасністю та об'єктивністю проведення розслідування нещасних випадків, підготовкою матеріалів розслідування тощо здійснюють органи державного управління, органи державного нагляду за охороною праці, виконавча дирекція Фонду та її робочі органи відповідно до компетенції.

На підставі вищевикладеного та з метою здійснення контролю за дотриманням комісіями вимог Порядку в частині своєчасності та об'єктивності проведення розслідування, а також прав потерпілих, членів їх сімей або уповноваженої особи, яка представляє їх інтереси, посадовою особою територіального управління необхідно розглянути зазначене звернення роботодавця і підготовлені матеріали розслідування та прийняти рішення відповідно до законодавства.

Зазначене роз'яснення прошу довести до посадових осіб територіальних управлінь Держгірпромнагляду.

 

Заступник Голови Держгірпромнагляду                                        С. Дунас

Переглядів: 1558 | Додав: trud | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
СТРІЧКА НОВИН

ВАЖЛИВО

Образец искового заявления по вопросу выплаты задолженности по заработной плате

Регіональна угода на 2011-2012р.

Решение исполкома  Шахтерского городского совета от 20.04.2011г. №175 «Об организации исполнения Регионального соглашения  в г.Шахтерске» и план график исполнения Регионального соглашенияПраздники сегодня
Увага! Інформація, розташована на даному сайті, призначена виключно для приватного використання в освітніх цілях і не може бути
завантажена/перенесена на інший комп'ютер. Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не
можуть нести жоден відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Зайшовши на сайт, Ви, як користувач, тим самим
підтверджуєте повну і беззастережну згоду зі всіма умовами використання.
Copyright MyCorp © 2021