Головна

 
Неділя, 22.12.2024, 18:05



Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Головна
Увага! Діє урядова телефона «гаряча» лінія 0-800-507-309 „Гарячя лінія” з питань Пенсійної реформи 0-800-500-392 та в м.Шахтарську - 095-200-40-44!
Меню сайту

Наше опитування
Подобається Вам наш портал?
Всього відповідей: 30

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Курсы наличного обмена на сегодня

Житлові субсидії   запитання – відповідь

 

 

Куди звертатися за оформленням субсидії? Яка процедура?

Для призначення субсидії  громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до управління праці та соціального захисту  населення Шахтарської міської ради :

 1-заяву;

2 - декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у жилому приміщенні;

3- довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у жилому приміщенні (для працюючих);

Рішення про призначення субсидії  приймається протягом 10 днів після подання заяви та всіх необхідних документів.

 На який термін призначається субсидія?

Така компенсація сім'ї призначається на 6 місяців.

Якщо плата за опалення нараховується лише в опалювальний період, субсидія призначається на весь цей період (до 7 місяців). Субсидія на придбання твердого палива призначається один раз на календарний рік.

Чи враховується  при наданні субсидій розмір помешкання?

Субсидії розраховуються в межах встановлених норм на квартирну плату (21 кв. м на людину плюс ще 10,5 кв. м - на сім'ю), опалення, користування електрикою, газом, гарячою і холодною водою та іншими комунальними послугами. На всю площу субсидія дається для однокімнатних квартир. В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатися незалежно від розміру загальної площі житла за рішенням районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або комісій, які ними утворені.

Рішення про призначення субсидії у таких випадках приймається на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.

 

На даний час сім'я користується субсидією, яка призначена по грудень включно.

Що робити після зміни тарифів ?

Перерахунок субсидії буде проведено автоматично без додаткового звернення.

Збільшення вартості  послуг компенсується за рахунок збільшення розміру субсидії.

Як бути тим, у кого виникла заборгованість по квартплаті? Чи не опиняться такі люди за бортом соцзахисту?

Однозначно - ні! Бо тепер на субсидії мають право й ті сім'ї, в яких є заборгованість по квартплаті. Спеціалісти Мінпраці так коментують це питання відповідно до букви закону: „Відповідно до пункту 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050), у разі виникнення до 1 грудня 2006 року заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги субсидія призначається за умови укладання громадянином з підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг договорів про реструктуризацію заборгованості.

Наявність поточної заборгованості, яка виникла після 1 грудня 2006 року, не впливає на визначення права на призначення житлової субсидії. У такому випадку субсидія призначається на загальних підставах”.

То ж, зрозуміло, заборгованість - не перешкода для отримання субсидій. Можна додати й те, що Уряд вже доручив МінЖКГ розробити нормативний документ, який врегулює таку новацію.

 

У нашій квартирі прописані 4 особи – двоє пенсіонерів  з пенсією 1644 грн. та 1027 грн., не працююча мати двох дітей віком до 3 років, яка отримує соціальну допомогу по догляду за дитиною, та  онук-студент, який отримує стипендію 450 грн та соціальну допомогу по втраті годувальника ( 709 грн.). На яку субсидію ми можемо розраховувати – 10% чи 15%?

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1156 „Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії” (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 № 621), за умови призначення житлової субсидії за користування житлом, його утримання та оплату послуг водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот (житлово-комунальні послуги) в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами громадяни, зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), сплачують 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - 15 відсотків їх річного сукупного доходу.

Якщо у складі зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні (будинку), осіб є діти, інваліди першої або другої групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни, розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами за умови призначення житлової субсидії становить 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - 10 відсотків річного сукупного доходу

Оскільки у складі зареєстрованих у Вашому житловому приміщенні є працездатні особи, за умови призначення житлової субсидії Вам необхідно буде сплачувати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

 

Що буде у разі, якщо громадянин приховав  або свідомо подав недостовірні дані про свої доходи  та майновий  стан?

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо дав невірні дані. У такому разі суму надміру виплаченої йому субсидії доведеться повернути органу, який призначив субсидію. У разі, коли громадянин добровільно не повернув цю суму, питання про її стягнення вирішують у судовому порядку.

 

Куди звертатися за порадою?

Сьогодні створено Центральний штаб по координації надання житлових субсидій зі співробітників центрального апарату Міністерства та аналогічні регіональні штаби, куди увійшли представники служб соцзахисту, підрозділів ЖКГ та Пенсійного фонду на місцях в усіх областях, у Криму, Києві та Севастополі. Працює урядова "гаряча лінія" 0800 507 309 для звернень громадян, де вони абсолютно безкоштовно зможуть отримати за своїми запитами як усне, так і письмове роз'яснення. Такі ж лінії відкриті й у регіонах. Крім того, при кожному Управлінні праці та соціального захисту на місцях створені спеціальні комісії, які найближчі півтора місяці будуть розглядати всі спірні та нестандартні випадки звернень громадян в процесі масового отримання субсидій.

Який порядок призначення житлових субсидій членам особистого селянського господарства?

Субсидії не призначаються, якщо у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії. (п.5.1 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій)

Члени особистих селянських господарств є особами, які забезпечують себе роботою самостійно і належать до зайнятого населення за умови, що робота в цьому господарстві для них є основною. (ст. 8 Закону України „Про особисте селянське господарство”)

Облік особистих селянських господарств здійснюють сільські, селищні, міські ради за місцем розташування земельної ділянки. (ст. 4 Закону України „Про особисте селянське господарство”). Саме ці органи мають надавати довідку про належність громадян до членів особистого селянського господарства.

За наявності такої довідки членам особистого селянського господарства субсидія призначається на загальних підставах.

При цьому дохід таких громадян обчислюється як дохід від земельної ділянки особистого селянського господарства за нормативами, які затверджуються місцевими органами виконавчої влади на календарний рік. (Методика обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги)

 

Діючими нормативними документами передбачено надання громадянами заяви та необхідних документів до управлінь праці та соціального захисту населення особисто.

Згідно спрощеного порядку оформлення житлових субсидій непрацездатними громадянами заява та декларація на призначення субсидії може надаватися поштою. Якою треба вважати дату надання заяви: дата заповнення заяви, дата відправки на поштовому штемпелі або дата отримання заяви управлінням?

 

Пунктом 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій визначено, що у разі коли відомості, викладені в заяві, не підтверджено належно оформленими документами, субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви за умови, що відомості будуть підтверджені в установленому порядку протягом місяця з дня подання заяви.

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та всіх необхідних документів.

Ураховуючи, що згідно з урядовими рішеннями громадянам надано можливість надіслати заяву на призначення субсидії поштою, вважаємо за необхідне за таких обставин:

місяцем, з якого призначається субсидія, вважати місяць, який відповідає даті відправки на поштовому штемпелі (якщо інше не обумовлене заявою);

днем подання заяви вважати день, у якому заяву отримано та зареєстровано управлінням праці та соціального захисту населення.

Зокрема, якщо заява надіслана 29 серпня 2010 р. (дата відправки на поштовому штемпелі), а отримана управлінням 2 вересня 2010 р., субсидія призначається з серпня 2010 року.

При цьому, якщо до заяви додані усі необхідні документи, рішення про призначення (непризначення) субсидії має бути прийняте до 12 вересня 2010 року.

В умовах запровадження спрощеного порядку надання житлових субсидій, на період налагодження обміну інформацією (в тому числі електронного) з організаціями – надавачами житлово-комунальних послуг про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, відлік 10 днів для прийняття рішення про призначення субсидії проводити з дня, коли останні із зазначених відомостей отримані управлінням праці та соціального захисту населення.

 

Чи проводиться перерахунок зі зміною відсотка обов’язкового платежу (з 20 – 15 на 15 – 10 відсотків) субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, призначених у січні – липні 2010 року?

З урахуванням якого розміру обов’язкового платежу (20 – 15 чи 15 – 10 відсотків) проводити розрахунок субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу, якщо заява подана у липні 2010 р., а призначення проводиться у серпні 2010 року?

Субсидія для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік. Оскільки урядове рішення щодо встановлення нових відсотків обов’язкового платежу набрало чинності з 1 серпня 2010 р., раніше призначені субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу перерахунку не підлягають.

Усі рішення про призначення (непризначення) субсидій на придбання твердого палива і скрапленого газу приймаються з 1 серпня 2010 року з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 року № 621.

 

У зв’язку із встановленням з 1 серпня 2010 р. нових відсотків обов’язкового платежу чи можливо призначити субсидію на придбання твердого палива і скрапленого газу громадянам, яким протягом січня – липня 2010 року відмовлено у її призначенні за розрахунком?

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року. (п.14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій)

Враховуючи зазначене, у зв’язку із встановленням з 1 серпня 2010 р. нових відсотків обов’язкового платежу субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг не можуть бути призначені на підставі заяв, поданих у січні – липні цього року, по яких відмовлено у призначенні субсидії за розрахунком.

Просимо повідомити таких громадян про можливість повторного звернення за призначенням субсидії у зв’язку із встановленням з 1 серпня 2010 р. нових відсотків обов’язкового платежу. При цьому вважаємо за можливе розраховувати субсидію на підставі пакету документів, поданого раніше, якщо у новій заяві буде зазначено про незмінність даних (про склад зареєстрованих, характеристику житла і послуг, задекларованих відомостей про доходи та майно), наданих при попередньому зверненні.

 

 Який порядок призначення субсидій за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг?

Наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, яка виникла після 1 грудня 2006 року, не впливає на визначення права на призначення житлової субсидії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 року № 621 Мінжитлокомунгоспу доручено підготувати законопроект про виключення з умов надання населенню норми щодо врахування заборгованості, що утворилася до 1 грудня 2006 року.

Такий законопроект уже підготовлено, Мінпраці він погоджений. Після його схвалення Верховною Радою України відповідні зміни будуть внесені до Положення про надання субсидій.

До внесення зазначених змін до законодавства за наявності заборгованості, яка виникла до 1 грудня 2006 року, субсидія, як і раніше, призначається за умови укладання громадянином з підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг договорів про реструктуризацію заборгованості.

 

 Для підтвердження права на призначення субсидії на 12 місяців (абз.4 п.14 Положення) та для проведення розрахунку субсидії тільки із розміру призначеної щомісячної пенсії непрацюючим громадянам, яким призначено пенсію вперше або якщо вони залишили роботу в період, за який ураховуються доходи (абз.7 п.12 Положення), спеціалістами УПтаСЗН робилися виписки із трудових книжок заявників.

До якої установи чи організації міста необхідно звертатися для перевірки факту працевлаштування заявника у місяць  звернення за субсидією для призначення субсидії за вищезазначеними пунктами Положення?

Призначення пенсіонерам субсидії у зазначених випадках здійснюється за вибором заявника (6 чи 12 місяців, враховувати отриману заробітну плату чи враховувати лише розмір призначеної пенсії), тобто, потребує подання відповідної заяви.

Необхідно провести роз’яснювальну роботу з цього питання, щоб кожний пенсіонер, який надсилає заяву про призначення субсидії, знав про таку можливість і міг звернутися безпосередньо до УПСЗН із відповідною заявою. При такому зверненні є можливість зробити копії трудової книжки (виписку).

 

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, субсидії призначаються протягом якого ?

 

Перерахунок раніше призначених субсидій у зв’язку з підвищенням тарифів проводиться без звернень громадян.

Призначення нових субсидій, як і раніше, здійснюється протягом трьох місяців з часу підвищення тарифів.

 

СТРІЧКА НОВИН

ВАЖЛИВО

Образец искового заявления по вопросу выплаты задолженности по заработной плате

Регіональна угода на 2011-2012р.

Решение исполкома  Шахтерского городского совета от 20.04.2011г. №175 «Об организации исполнения Регионального соглашения  в г.Шахтерске» и план график исполнения Регионального соглашения



Праздники сегодня
Увага! Інформація, розташована на даному сайті, призначена виключно для приватного використання в освітніх цілях і не може бути
завантажена/перенесена на інший комп'ютер. Ні власник сайту, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не
можуть нести жоден відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Зайшовши на сайт, Ви, як користувач, тим самим
підтверджуєте повну і беззастережну згоду зі всіма умовами використання.
Copyright MyCorp © 2024